Fremvisning
Book en fremvisning

Kollemortenvej 757323 Give

Lystejendomme

7/4 rum
32,12 ha
244 m²
D
9.395.000 kr.

Fakta om ejendommen

Sagsnr.
62100043
Boligareal
244 m²
Vægtet areal
235 m²
Grundareal
32,12 ha
Rum/værelser
7/4
Erhvervsareal
1.165 m²
Byggeår / Ombygget
1972 / 2000
Energimærke
D
Liggetid
8 dage

Økonomi

Pris
9.395.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %
Ejerudgifter pr. md.
2.707 kr.
Pris/m²
39.979 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,4 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.145 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.570 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.355 kr./md.
Antal folkeskoler
27
Gns. klassekvotient
21,2

Velbeliggende landejendom med 31,11 ha i naturskøn

Velkommen til Kollemortenvej 75, 7223 Give – en imponerende og rummelig ejendom på hele 244 m², der tilbyder den perfekte kombination af landlig idyl og plads til hele familien. Her får I en unik mulighed for at udleve livet som enten aktiv landmand, liebhaveren eller køberen, der ønsker god plads og frihed i landlige omgivelser. Her er der mulighed for at skabe sin egen oase med naturen lige uden for døren. Jorden fremstår overvejende sammenhængende og veldisponeret, hvilket giver gode driftsmæssige muligheder – uanset om man ønsker traditionel landbrugsdrift, dyrehold, naturpleje eller investering. Arealet egner sig samtidig godt til rekreative formål såsom jagt og friluftsliv i egen skov.
Boligens højdepunkter:
· Masser af plads: Med 244 m² bolig er der god plads til den store familie eller pladskrævende hobbyer.
· Fleksibel indretning: Boligen er opført i 1972 og ombygget i 2000, hvilket giver en funktionel planløsning, der kan tilpasses moderne behov.
· Klassisk konstruktion: Solidt byggeri med murstensvægge og fibercementtag.
· Naturskøn beliggenhed: Ejendommen er omgivet af åbne marker og giver masser af luft, ro og privatliv.
· Drifts­byg­nin­ger: Med de ca 1.165m2 drifts­byg­nin­ger, er der rigeligt med plads til enten egne maskiner, eller til udlejning.