Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 12.30 - 13.00

Paltholmvej 102, 1. th3520 Farum

Ejerlejlighed

4/3 rum
102 m²
C
3.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
35402610
Boligareal
102 m²
Rum/værelser
4/3
Antal etager
2
Byggeår
2007
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.375 kr.
Pris/m²
36.225 kr.
Pris
3.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
185.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
19.977 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
16.138 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
24,9 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,0
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.813 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.955 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.320 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
22,4

Velindrettet og lys 4-værelses med vestvendt altan

Denne velindrettede ejerlejlighed byder på en attraktiv og funktionel planløsning med gode rammer for både børnefamilien, parret eller dem, der ønsker plads til hjemmekontor og ekstra komfort. Boligen fremstår lys og indbydende med tre gode værelser, som giver fleksible an­ven­del­ses­mu­lig­he­der, samt en rummelig stue i åben forbindelse med køkkenet. Her skabes et naturligt samlingspunkt med god plads til både spiseafdeling og hyggeligt opholdsmiljø.

Fra stuen er der direkte adgang til en stor og vestvendt altan, hvor eftermiddags- og aftensolen kan nydes i rolige omgivelser med udsigt til foreningens grønne område. Lejligheden rummer desuden et badeværelse med separat bruseniche samt praktiske op­be­va­rings­mu­lig­he­der.

Ejendommen er opført i 2007 og fremstår i en moderne og tidssvarende byggestil med fokus på komfort, ener­gi­ef­fek­ti­vi­tet og minimal ved­li­ge­hol­del­se. Byggeriet er opført efter nyere byg­nings­reg­le­ment med blandt andet radonsikring, og ejendommen har elevator, som sikrer nem adgang for alle aldersgrupper. Til lejligheden hører desuden eget depotrum, ligesom bebyggelsen byder på gode par­ke­rings­for­hold og velholdte fællesarealer.