Fremvisning
Book en fremvisning

Lille Tværstræde 13700 Rønne

Rækkehus

3/3 rum
67 m²
C
875.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
37106885
Boligareal
67 m²
Kælder
46 m²
Vægtet areal
84 m²
Rum/værelser
3/3
Grundareal
71 m²
Antal etager
1
Byggeår
1950
Ombygget
1980
Energimærke
C
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.267 kr.
Pris/m²
10.417 kr.
Pris
875.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
45.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.792 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.813 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,2 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.537 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.933 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.215 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
17,5

Centralt beliggende med bl.a. nyere køkken alrum, tag og vinduer.

Charmerende sammenbygget murstenshus med central beliggenhed midt i Rønne - tæt på indkøb, caféer, butikker og med gåafstand til både vandet og grønne områder.
Ejendommen fremstår velholdt med nyere vinduer og tag, hvilket giver et solidt udgangspunkt for mange år frem.

Stueplan byder på entré med toilet samt et stort og moderne køkken fra 2025 i åben forbindelse med stuen. Her er der god plads til både hverdag og samvær, og den åbne løsning skaber et lyst og indbydende opholdsrum.
Fra entréen fører den flotte trappe op til 1. salen, som indeholder et lille repos samt tre mindre værelser, hvoraf det ene er renoveret.
Fra entréen er der desuden adgang til kælderen, som har en rigtig god loftshøjde. Kælderen rummer:

Et mindre disp. rum til opbevaring
Endnu et disp. rum, indrettet som værksted
Et stort disp. rum med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
Baderum/bryggers med adgang til endnu et disp. rum

En særdeles anvendelig kælder med mange gode rum og fleksible in­dret­nings­mu­lig­he­der.
Fra kælderen er der udgang til en mindre gård, som er nem at holde og kræver minimale grønne fingre. Her er plads til cafebord, cykler m.m. - kort sagt alt, hvad man har brug for til en hyggelig sommerdag.

En bolig med central beliggenhed, god planløsning og mange muligheder - perfekt til dem, der ønsker byliv kombineret med funktionelle rammer.