Åbent hus (kræver tilmelding)
24. maj kl 13.00 - 13.30

Markstien 44500 Nykøbing Sj

Sommerhus

3/2 rum
42 m²
995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
45004261
Boligareal
42 m²
Vægtet areal
45 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
850 m²
Antal etager
1
Byggeår
1957
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.435 kr.
Pris/m²
22.111 kr.
Pris
995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
50.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.588 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.427 kr.

Mulighedsrig placering i Øster Lyng

Velkommen til Markstien 4.

Med en attraktiv placering i hjertet af Øster Lyng finder du dette fristed. Fritidshuset byder på de perfekte rammer for at skabe dit drømmeprojekt – enten ved at sætte dit eget præg eller starte helt forfra. Her får du en skøn beliggenhed med kort afstand til badestrand og byens faciliteter.

Fritidsboligen byder på 42 m2 fordelt på et lyst køkken i åben forbindelse med opholdsstuen. Hertil er der ligeledes indrettet en spiseplads. Opholdsstuen rummer store vinduespartier samt havedør, så du kan træde direkte ud i haven. Via stuen finder du ligeledes boligens første værelse med en god størrelse. Fra køkkenet har du ydermere adgang til endnu et opholdsrum samt videre adgang til det sidste værelse. Badeværelset rummer dets nødvendigheder.

På ejendommen har du ydermere et mulighedsrigt udhus på 11 m2.

Grunden på 850 m2 er omkranset af beplantning, så du kan opholde dig i private og fredelige omgivelser. Beliggenheden er særdeles naturskøn og byder på lækre badestrande inden for kort afstand. Derudover er der blot en kort cykeltur til centrum af Nykøbing Sj. med dets stemningsfulde gågade, der emmer af glade turister og sommerliv.

Lyder ovenstående interessant? Kontakt os allerede i dag på 59913333 for en fremvisning.

Vil du vide mere om boligen?