Fremvisning
Book en fremvisning

Hedetoftvej 466857 Blåvand

Sommerhus

5/4 rum
140 m²
3.895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
68505394
Boligareal
140 m²
Vægtet areal
148 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
2.228 m²
Antal etager
1
Byggeår
1985
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.409 kr.
Pris/m²
26.318 kr.
Pris
3.895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
195.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
21.500 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
17.240 kr.

Solidt sommerhus med fredlige omgivelser!

Skønt og charmerende sommerhus beliggende på en dejlig privat og ugeneret grund, hvor natur, ro og afslapning går hånd i hånd. Her får I en skøn ferieoase med masser af plads både inde og ude, perfekt til hyggelige stunder med familie og venner.

Sommerhuset er opført i 1985 og byder på hele 140 m² boligareal fordelt over to etager. Hertil kommer en stor garage med tilhørende udhus til praktisk opbevaring samt endnu et ekstra udhus, som giver god plads til både haveredskaber, cykler og fritidsudstyr.

I stueplan mødes I af et praktisk bryggers samt et rummeligt og indbydende køkken/alrum med hyggelig brændeovn og store vinduespartier og direkte adgang til den solrige terrasse. Derudover rummer etagen et stort soveværelse samt et badeværelse.

På 1. salen finder I to fine soveværelser samt et gæstetoilet. Herudover byder etagen på en hyggelig ekstra opholdsstue med udgang til altan, hvor de skønne omgivelser og de mange solrige timer kan nydes i fulde drag.

Udendørs venter en stor terrasse og en dejlig lukket grund med flot beplantning, som giver både privatliv og læ. Samtidig er grunden lys og indbydende med masser af naturligt sollys – det perfekte sted at nyde sommerdagene og de lune aftener til hyggelige grillaftener med familie og venner.

Her får I et skønt sommerhus med en attraktiv beliggenhed i Blåvand, hvor fredelige omgivelser og hyggelig feriestemning går op i en højere enhed.