Fremvisning
Book en fremvisning

Opstrupsvej 63, Klegod6950 Ringkøbing

Sommerhus

4/3 rum
141 m²
3.300.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
69703333
Boligareal
141 m²
Vægtet areal
141 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
2.297 m²
Antal etager
1
Byggeår
1989
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.043 kr.
Pris/m²
23.404 kr.
Pris
3.300.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
165.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
18.175 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
14.572 kr.

Poolsommerhus for enden af blind stikvej

På en skøn og ugeneret naturgrund finder I dette flotte og velholdte poolsommerhus med klassisk stråtag og en arkitektur, der smelter perfekt sammen med det vestjyske klitlandskab. Her får I den helt rigtige som­mer­hus­stem­ning kombineret med moderne komfort, gode ud­lej­nings­mu­lig­he­der og masser af plads til både familie og gæster.

Sommerhuset rummer flere gode værelser med skabsplads og plads til 8 overnattende gæster. Her er 2 badeværelser med bruseniche og gulvvarme. Det ene badeværelse ligger i poolafdelingen og byder desuden på sauna, vaskemaskine og tørretumbler – perfekte rammer for afslapning og hyggelige feriedage året rundt. Poolområdet indbyder til masser af leg og sjov for både børn og voksne.

Huset fremstår lyst og indbydende med store glaspartier, loft til kip og et fantastisk lysindfald, der skaber en god atmosfære. Det naturlige samlingspunkt er det store opholdsrum, hvor stue og køkken ligger i åben forbindelse. Her er god plads til hyggelige middage, afslapning foran tv’et og lange feriedage med udsigt til den smukke natur udenfor.

Fra opholdsrummet er der direkte adgang til den store terrasse, hvor solen og de naturskønne omgivelser kan nydes i fulde drag.

Sommerhuset er tilmeldt udlejning. I 2025 var sommerhuset udlejet i 36 uger med en lejeindtægt til ejer på kr. 215.000 ekskl. forbrug.