Åbent hus (kræver tilmelding)
20. maj kl 13.00 - 17.00

Kløvenhøjvej 14, Boddum7760 Hurup Thy

Sommerhus

4/2 rum
84 m²
1.095.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
77606646
Boligareal
84 m²
Vægtet areal
87 m²
Rum/værelser
4/2
Grundareal
12.534 m²
Antal etager
1
Byggeår
1877
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.074 kr.
Pris/m²
12.586 kr.
Pris
1.095.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
55.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.119 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.871 kr.

Unik naturperle med idyllisk beliggenhed

Sjælden naturperle i Dover Brokær udbydes til salg - med megen charme og hygge for hele familien. Her vil I møde musvågerne, høre dob­belt­be­k­ka­si­nen og høre krondyrenes brølen.
Få 1,2 hk. natur og bo nabo til Boddumbæk samt tæt på Skibsted Fjord. Kun 2,5 km herfra finder du SMK Thy og Doverodde lystbådehavn.
Et sommerhus og ikke mindst en naturgrund, der skal opleves!

Sommerhuset er beliggende på en fantastisk 12.534 m2 stor naturgrund. Her er kort afstand til Fjorden og Dover Klitplantage.
Endvidere tæt til Doverodde med lystbådehavn, restaurant samt statens museum for kunst. Området rummer gode muligheder for at dyrke friluftslivet med løbe, gå og cykelruter, samt gode
muligheder for at sejle kajak, sub eller du har mulighed for at have en båd i Doverodde. Blot 10 km herfra finder du Hurup med folkeskole, børnepasning og en bred vifte af fri­tidsak­ti­vi­te­ter – her er ydermere flere dag­lig­va­re­for­ret­nin­ger og gågade med et bredt udvalg af spe­ci­al­for­ret­nin­ger.

Sommerhuset er indrettet med entre/bryggers med vask og vaskemaskine.
Køkken med klinkegulv og brændeovn (skal skiftes ved ejerskifte). Badeværelse med bruseniche (bad ej reg. på BBR).
Stort soveværelse med skabsvæg samt hyggelig stue med loft i kip og brændeovn (skal ikke udskiftes), der skaber en varm og indbydende atmosfære. Fra stuen er der trappe til 1. sal, hvor der er indrettet et værelse.