Åbent hus (kræver tilmelding)
20. maj kl 09.00 - 17.00

Agertoften 33390 Hundested

Villa

3/2 rum
116 m²
C
1.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
33805243
Boligareal
116 m²
Kælder
99 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
763 m²
Antal etager
1
Byggeår
1976
Energimærke
C
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.486 kr.
Pris/m²
15.474 kr.
Pris
1.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
90.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.798 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.843 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,9
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.192 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.159 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.292 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
20,5

215 etagemeter med masser af potentiale! Her er villaen til familien, der ønsker plads og friheden til at skabe et hjem helt efter egne ønsker

Agertoften 3 i Hundested er en unik mulighed for den handy køber, der ikke er bange for at tage fat.

Denne villa er et vaskeægte hånd­vær­ker­til­bud, hvor der er behov for mere end blot et par spande hvid maling. Med et boligareal på 116 m² og en rummelig kælder på 99 m², er der rig mulighed for at sætte sit eget præg på boligen og skabe et hjem, der passer til netop dine behov.
I kælderplan finder du en entré med garderobeplads og trappe til stueplan, en stor garage, en charmerende gildesal med bar og Søren Søgaard billiard, et bryggers, badeværelse med brus samt et disponibelt rum, der kan anvendes til opbevaring eller hob­by­ak­ti­vi­te­ter. Stueplan byder på et vindfang/entre med garderobeplads, et værelse, et soveværelse, et køkken med spiseplads, badeværelse med badekar og brusekabine samt en vinkelstue med udgang til en overdækket terrasse, hvor du kan nyde de lange sommeraftener.

Grunden på 763 m² har potentiale til at blive en skøn oase, men kræver lidt knofedt for at blive trimmet og klar til sommerens aktiviteter.