Fremvisning
Book en fremvisning

Ejlstrupvej 45, Benløse4100 Ringsted

Villa

3/2 rum
133 m²
A2010
3.295.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
41007649
Boligareal
133 m²
Vægtet areal
138 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
2.224 m²
Antal etager
1
Byggeår
1877
Ombygget
2008
Energimærke
A2010
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.555 kr.
Pris/m²
23.877 kr.
Pris
3.295.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
165.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
17.982 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
14.329 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,0
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.745 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.610 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.990 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
20,2

FLOT LANDVILLA I SMUKKE OMGIVELSER - TÆT PÅ ALLE BYENS FACILITETER

Området:
Suverænt beliggende landvilla med smuk land­skabs­ud­sigt. Her kan du nyde roen, dyrelivet, op­le­vel­ses­stien. Få minutter fra Haraldsted sø, roklubben og bademuligheder - alligevel med gåafstand til Benløse skole og idræts­fa­cil­li­te­ter. Dag­lig­va­re­bu­tik­ker i Benløse og ca. 5 km. til Outlettet og mo­tor­vejs­af­kør­sel. 50 min kørsel til København. Fra Ringsted er der gode forbindelser til København og Odense med såvel bil som tog.

Ejendommen:
Flot ind­flyt­nings­klar landvilla som i 2007/08 har fået en to­tal­renove­ring. Villaen har bla. sort glaseret tegltag, sprossevinduer, dejligt køkken/alrum, stort flot badeværelse fra 2023, gulvvarme i stueplan samt på badeværelse. Boligen suppleres af 21 m2 lækker udestue.
Villaen opvarmes med luft til vand varmepumpe - energimærke A2010. Ejendommen har endvidere fibernet og offentlig kloak. På ejendommen er der endvidere et gedigent udhus på 27 m2.

Indretning:
Stueplan: Entre', bryggers, gæstetoilet, køkken/alrum med udgang til udestuen samt stue. 1. salen: repos, 2 store værelser samt badeværelse.