Fremvisning
Book en fremvisning

Baldersvej 204600 Køge

Villa

4/4 rum
146 m²
D
4.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
46103069
Boligareal
146 m²
Vægtet areal
152 m²
Rum/værelser
4/4
Grundareal
714 m²
Antal etager
1
Byggeår
1962
Energimærke
D
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.498 kr.
Pris/m²
31.546 kr.
Pris
4.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
240.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
26.026 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
20.920 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,3
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.690 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.370 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.210 kr./md.
Antal folkeskoler
15
Gns. klassekvotient
21,3

Velbeliggende 1-plans villa i Gudekvarteret

I det eftertragtede Gudekvarter i Køge, udbydes nu denne klassiske 1-plans villa med en særdeles god beliggenhed – perfekt for familien, der ønsker trygge rammer i et roligt og børnevenligt kvarter.

Her er kort afstand til Søndre Skole, og hverdagen bindes nemt sammen med gåafstand til Køge Torv, S-togstationen, Søndre Strand samt skønne naturområder.

Boligen rummer 3 gode værelser samt en hyggelig opholdsstue med et dejligt lysindfald og kig til haven. Planløsningen er funktionel, og her er et solidt udgangspunkt for at skabe en moderne bolig efter egne ønsker.

Ejendommen fremstår i oprindelig stand og trænger til opdatering/modernisering, hvilket giver køber en oplagt mulighed for at sætte sit eget præg og skabe den helt rette drømmebolig – i en beliggenhed hvor det hele simpelthen spiller.

Udenfor venter en hyggelig, lukket have med græsplæne og velanlagte bede – ideel til både leg og afslapning. Carport og udhus. Den sydvendte terrasse indbyder til mange timers sol og hyggelige stunder, og den overdækkede terrasse/udestue skaber et ekstra opholdsrum med kig til haven i næsten al slags vejr.