Åbent hus (kræver tilmelding)
16. maj kl 12.30 - 17.00

Nygade 37600 Struer

Rækkehus

5/3 rum
127 m²
C
795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
70505222
Boligareal
127 m²
Kælder
50 m²
Vægtet areal
147 m²
Rum/værelser
5/3
Grundareal
868 m²
Antal etager
3
Byggeår
1907
Energimærke
C
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.429 kr.
Pris/m²
5.408 kr.
Pris
795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
40.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.367 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.496 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
15,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.098 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.070 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.096 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
18,7

Stemningsfuldt byhus med hyggelig gårdhave

Dette indbydende dobbelthus fremstår med masser af personlighed og en varm, hjemlig atmosfære – både ude og inde.
Boligen fremstår generelt nymalet og ind­flyt­nings­klar, så du kan flytte direkte ind og nyde både hus og beliggenhed fra dag ét.
Udefra mødes man af en klassisk mur­sten­se­jen­dom med en skøn gårdhave. Her er der god plads til udeliv med stor fliseterrasse, hævet træterrasse og flere hyggelige opholdszoner. Det er et privat og solrigt miljø, hvor der er rig mulighed for både afslapning og samvær.
Indendørs fortsætter den gode stemning med lyse rum, flotte trægulve og en fin kombination af klassiske detaljer og moderne indretning. Køkkenet fremstår lyst og funktionelt med gode arbejdsflader og plads til hverdagens liv, mens spiseområdet er indrettet med stil og personlighed.
Opholdsstuen er lys og indbydende med store vinduespartier, der giver et dejligt lysindfald. Her er en rolig og behagelig atmosfære med god plads til både afslapning og gæster.
Boligen rummer flere værelser, som fremstår lyse og anvendelige – ideelle til både soveværelse, børneværelser eller hjemmekontor.