Åbent hus (kræver tilmelding)
25. maj kl 12.00 - 17.00

Gl. Feggesundvej 100, Amtoft7742 Vesløs

Villa

4/2 rum
96 m²
C
645.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
77003816
Boligareal
96 m²
Vægtet areal
99 m²
Rum/værelser
4/2
Grundareal
824 m²
Antal etager
1
Byggeår
1935
Energimærke
C
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.040 kr.
Pris/m²
6.515 kr.
Pris
645.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
35.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
3.573 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
2.854 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
11,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.301 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.300 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.151 kr./md.
Antal folkeskoler
14
Gns. klassekvotient
20,1

Gl. Feggesundvej 100, Amtoft

Gl. Feggesundvej 100, Amtoft – Landlig idyl med udsigt over det åbne landskab
Drømmer du om fredelige omgivelser, højt til himlen og naturen lige uden for døren? Så byder Gl. Feggesundvej 100 i Amtoft på en skøn mulighed for at komme helt tæt på det gode liv på landet – i naturskønne omgivelser og med masser af charme.
Ejendommen er smukt beliggende med udsigt over åbne marker og det ka­rak­te­ri­sti­ske Thy-landskab, hvor roen straks sænker sig. Her får du en hyggelig og velholdt bolig med klassisk landlig atmosfære samt gode rammer både inde og ude. Du er tæt på den hyggelige lystbådehavn i Amtoft og der er kun 400 meter til den lokale købmand.
Boligen fremstår med hvidpudsede facader og flot sort tegltag fra 2021, som giver huset et stilrent og tidløst udtryk. Indvendigt er boligen løbende renoveret af nuværende ejer med blandt andet nyere Ikea-køkken fra 2025, moderniseret badeværelse samt flotte trægulve i stuen fra 2025, som bidrager til en varm og indbydende stemning. Huset opvarmes med luft til vand varmepumpe fra 2019.
Den hyggelige udestue bliver hurtigt et naturligt samlingspunkt i hjemmet, hvor lyset strømmer ind, og hvor udsigten til haven og de om­kring­lig­gen­de marker kan nydes året rundt.