Åbent hus (kræver tilmelding)
24. maj kl 10.00 - 12.00

Ravskærvej 7, Søften8382 Hinnerup

Villa

5/4 rum
195 m²
A2010
6.250.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
83803571
Boligareal
195 m²
Vægtet areal
219 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
1.031 m²
Antal etager
1
Byggeår
2007
Energimærke
A2010
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.383 kr.
Pris/m²
28.539 kr.
Pris
6.250.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
315.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
34.005 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
27.199 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.987 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.131 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.220 kr./md.
Antal folkeskoler
13
Gns. klassekvotient
20,8

Moderne familievilla i attraktive Søften!

Velkommen til Ravskærvej 7 i Søften! En indbydende og velholdt familievilla beliggende for enden af en lukket villavej i det attraktive område Søften Bakker. Her får I en fuldmuret 1-plans villa på hele 195 m² med integreret garage på 59 m², overdækket terrasse på 17 m² samt en stor grund på 1.031 m², perfekt til familien, der ønsker både plads, komfort og en god beliggenhed.
Boligen er opført i 2007 og fremstår med en moderne og tidløs indretning. Overalt i huset er der gulvvarme, som sikrer en behagelig komfort året rundt. Køkken og badeværelser er udført i stilrene løsninger fra HTH, og garageportene fra 2025 fuldender hel­heds­ind­tryk­ket.
Indretningen er både funktionel og familievenlig. I bydes velkommen i entréen, hvorfra der er adgang til en fordelingsgang med direkte udgang til garagen samt adgang til kontor, bryggers og det ene badeværelse. Husets naturlige samlingspunkt er det store og lyse køkken/alrum med god plads til både hverdagsliv og gæster. Herfra er der udgang til den overdækkede fliseterrasse, som skaber de perfekte rammer for hyggelige sommeraftener.