Åbent hus (kræver tilmelding)
26. maj kl 09.00 - 17.00

Pebbelparken 34, Stjær8464 Galten

Villa

6/5 rum
168 m²
C
2.898.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
84607822
Boligareal
168 m²
Vægtet areal
172 m²
Rum/værelser
6/5
Grundareal
863 m²
Antal etager
1
Byggeår
1974
Ombygget
1984
Energimærke
C
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.566 kr.
Pris/m²
16.849 kr.
Pris
2.898.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
145.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
15.823 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
12.631 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.660 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.470 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.047 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
21,0

Ind­flyt­nings­klar villa på lukket vænge

På Pebbelparken 34 får I en rummelig og velindrettet bolig på lukket vænge med masser af plads til både familieliv, hobby og udeliv. Hjemmet byder på gode og store opholdsrum, hele fire værelser og en dejlig have med flere hyggelige zoner, hvor både afslapning og samvær kan nydes. Boligen er løbende opdateret med blandt andet fjernvarme fra 2023 og praktiske løsninger, der passer til den moderne hverdag.

Boligens højdepunkter:
· 4 gode værelser – perfekt til den store familie eller hjemmekontor
· Køkken fra 2005 med god plads til hverdagen
· Badeværelse samt gæstetoilet
· Lækker træterrasse i lærketræ
· Skøn og børnevenlig placering
· Stort hobbyrum/værksted med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
· Strøm trukket til elbil i indkørslen

Området er med gode naboer, massere af legekammerater og et rigtig godt lokalsamfund med mange aktiviteter for hele familien. Ønsker man flere ind­købs­mu­lig­he­der og forretninger, så ligger Galten-Skovby kun ca. 5minutters kørsel derfra. Her finder I flere de­tail­for­ret­nin­ger, biograf, apotek og meget andet. Mo­tor­vejs­net­tet er også få minutters kørsel fra boligen, så på ca. 20 minutter befinder I jer i enten Aarhus C eller Silkeborg. Via landevej er der ca. 15 minutter til Skanderborg eller Hammel.