Fremvisning
Book en fremvisning

Hjembækvej 15, Sangstrup8500 Grenaa

Villa

4/3 rum
159 m²
E
1.295.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
85204141
Boligareal
159 m²
Kælder
18 m²
Vægtet areal
195 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.610 m²
Antal etager
2
Byggeår
1922
Energimærke
E
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.525 kr.
Pris/m²
6.641 kr.
Pris
1.295.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
65.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
7.058 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.625 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
16,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.417 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.345 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.208 kr./md.
Antal folkeskoler
5
Gns. klassekvotient
21,4

Hjembækvej 15, Sangstrup, 8500 Grenaa

Smuk Patriciavilla med fantastisk udeareal og masser af muligheder.

Virkelig flot Patriciavilla beliggende på stor grund med et helt enestående uderum, der giver optimale rammer for både privatliv, udeliv og kreative haveprojekter.

Den store grund indbyder til fri leg, ophold og hob­by­ak­ti­vi­te­ter, og den rummelige overdækkede terrasse er et naturligt samlingspunkt – perfekt til lange sommeraftener i rolige omgivelser.

Til ejendommen hører desuden et særdeles anvendeligt værksted/garage med mange muligheder for både hobby, opbevaring eller mindre erhverv.

Ejendommen fremstår løbende vedligeholdt og moderniseret og er ind­flyt­nings­klar med en lys og indbydende atmosfære.

Indretning
· Flot og indbydende entré
· Moderne køkken (ca. 5–6 år gammelt) i åben forbindelse med god spisestue
· Stor opholdsstue i vinkel med brændeovn
· Gæstetoilet
· God trap­pe­for­bin­del­se til både 1. sal og kælder
1. sal
· 3 gode værelser samt walk-in closet
· Badeværelse
· Ekstra opholdsstue med mulighed for etablering af yderligere værelse