Gråkildevej 73, Tilsted
Solgt


98 kvadratmeter andelsbolig beliggenhed og udsigt ud til grønt område
Gråkildevej 73 er en del af en god og veldrevet andelsforening, som ligger helt fredfyldt for enden af vejen. Andelsboligen grænser op til et dejligt grønt areal med stisystem der forbinder resten af byen, så der er rig mulighed for gode gåture. Udover det skønne grønne område, så er vandet ikke længere end få hundrede meter væk. Selvom andelsboligenligger tæt på både grønne områder og fjorden, er der omkring en kilometer til indkøbsmuligheder hvor I finder Spar og Rema 1000. Foreningen er veldrevet og har blandt andet fået nyt tag på alle boliger for mindre end 2 år siden.
Andelsboligen er på hele 98 kvadratmeter og består af: En entre med direkte adgang til badeværelset, som er med bruser og gulvvarme. På den anden side af entreen findes det store soveværelse med faste skabe. Opholdsstuen vender mod syd og her er tillagt et tidligere værelse, så der er god plads til spisebord og sofahjørne. Her er ligeledes udgang til en overdækket terrasse. Fra opholdsstuen er der adgang til endnu et værelse. Køkkenet er med lyse elementer og kik ned over det grønne område. Fra køkkenet kan I ligeledes gå videre ud i bryggerset, som også har en direkte udgang.
Udenfor finder I en skøn sydvendt terrasse, som giver rig mulighed for en masse soltimer med familie, venner eller naboer. Udover den dejlige terrasse finder I en hyggelig have med græsareal og plads til blomsterbede eller en hyggelig urtehave.
Lyder dette lige som noget for jer, så kontakt os på 97 92 37 00.
Fakta om Thisted (42.698 indbyggere)
- Kommuneskat
- 25,5%
- Landsgennemsnit
- 25,4%
- Grundskyldspromille
- 11,2
- Landsgennemsnit
- 10,192
Pasningstakster
- Vuggestue 0-2 år
- 4.215 kr./md.
- Dagpleje 0-2 år
- 3.157 kr./md.
- Børnehave 3-5 år
- 2.107 kr./md.
- Antal folkeskoler
- 15
- Gns. klassekvotient
- 19,3
- Sagsnr.
- 77103419
- Boligareal
- 98 m²
- Rum/værelser
- 3/2
- Antal etager
- 1
- Byggeår
- 1985
- Energimærke
- C
- Altan/terrasse
- Nej
- Elevator
- Nej
- Liggetid
- 75 dage
Oplysninger

Kom godt videre
At hjælpe mennesker med at finde drømmeboligen er noget helt særligt. Derfor gør jeg mit bedste for at I kan komme godt videre.