Åbent hus (kræver tilmelding)
25. maj kl 12.10 - 12.30

Grækenlandsvej 39, 1. tv2300 København S

Ejerlejlighed

3/1 rum
85 m²
D
4.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
27703737
Boligareal
85 m²
Rum/værelser
3/1
Antal etager
1
Byggeår
1934
Energimærke
D
Altan/terrasse
Nej
Elevator
Nej
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.945 kr.
Pris/m²
58.765 kr.
Pris
4.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
250.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
27.207 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
22.265 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,4 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.172 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.095 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.333 kr./md.
Antal folkeskoler
64
Gns. klassekvotient
22,9

Velindrettet og lys ejerlejlighed med attraktiv beliggenhed på Amager

På Grækenlandsvej 39, 1. tv. finder I denne charmerende og veludnyttede ejerlejlighed med en attraktiv beliggenhed tæt på offentlig transport, gode ind­købs­mu­lig­he­der og grønne områder - midt i populære København S.
Boligen byder på et rummeligt soveværelse samt en separat spisestue, der nemt kan indrettes som ekstra værelse, kontor eller børneværelse alt efter behov. Hertil kommer en stor og indbydende stue med et fantastisk lysindfald fra de to franske altaner, som skaber en lys og luftig atmosfære i hjemmet.
Derudover får I et pænt badeværelse med flotte lyse klinker og separat bruseniche samt et lyst og velholdt køkken med god plads til både madlavning og hyggelige stunder.
Lejligheden fremstår med en god planløsning og masser af muligheder for at sætte sit eget præg. Beliggenheden er ideel for jer, der ønsker kort afstand til metro, caféer og byliv - samtidig med at Indre By nås på blot ca. 16 minutter på cykel.
Her får I en attraktiv bolig med masser af charme og en central placering på Amager.