Åbent hus (kræver tilmelding)
27. september kl 13.45 - 14.05

Ved Amagerbanen 37A, 3. tv2300 København S

Ejerlejlighed

2/1 rum
65 m²
A2015
4.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
23006547
Boligareal
65 m²
Rum/værelser
2/1
Antal etager
1
Byggeår
2020
Energimærke
A2015
Husdyr tilladt
Ja
Dørtelefon
Ja
Altan/terrasse
Ja
Elevator
Ja
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.082 kr.
Pris/m²
76.846 kr.
Pris
4.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
250.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
27.471 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
22.503 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,4 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.172 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.095 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.333 kr./md.
Antal folkeskoler
64
Gns. klassekvotient
22,9

2-værelses lejlighed med solrig altan

Velkommen til en ind­flyt­nings­klar 2-værelses lejlighed med en solrig altan, en veldisponeret planløsning og et dejligt lysindfald. Her får du en moderne bolig med en funktionel indretning og gode muligheder for at skabe et hjem efter dine behov.
Lejligheden byder velkommen i en rummelig entré med god plads til sko og overtøj. Herfra er der adgang til boligens centrale opholdsrum, hvor køkken og stue er samlet i et åbent og indbydende rum. Fra entréen er der desuden adgang til det rummelige badeværelse med separat bruseniche og vaskesøjle samt til boligens soveværelse, der har egen fransk altan.
Køkkenet er funktionelt indrettet med god bord- og skabsplads samt de nødvendige hårde hvidevarer. Opholdsrummet har en god størrelse og giver fine in­dret­nings­mu­lig­he­der med plads til både spisebord og sofagruppe. De store vinduespartier sørger for et behageligt lysindfald og en luftig atmosfære.
Fra opholdsrummet er der udgang til den solrige altan, som fungerer som en naturlig forlængelse af boligen i de varme måneder. Her er der god mulighed for at nyde solen og skabe en hyggelig udendørs oase.

Område:
Ejendommen ligger i et roligt område med både grønne arealer og nyudviklede bymiljøer lige i nærheden. På under fem minutter kan du gå til Amager Strandpark, hvor du kan nyde vandet året rundt. Indre by nås på cirka 10 minutter på cykel, og området omkring Amager Strand byder på hyggelige caféer, restauranter, vinbarer og spe­ci­al­bu­tik­ker. Metroen er tæt på, hvilket gør hverdagen både nem og fleksibel.

Når du køber en bolig gennem EDC, har du mulighed for at få en gratis flyt­te­for­sik­ring. Ønsker du denne, skal du sende en mail med "Ja tak" til flyt­te­for­sik­ring@gjensidige.dk

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken