Fremvisning
Book en fremvisning

Bakkegade 29, 1. th3400 Hillerød

Ejerlejlighed

3/3 rum
73 m²
C
2.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
34012255
Boligareal
73 m²
Rum/værelser
3/3
Antal etager
1
Byggeår
1890
Ombygget
1979
Energimærke
C
Altan/terrasse
Nej
Elevator
Nej
Liggetid
14 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.711 kr.
Pris/m²
38.288 kr.
Pris
2.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
140.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
15.132 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
12.143 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
6,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.770 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.056 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.097 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
20,4

Charmerende lejlighed i Hillerøds hyggeligste gade!

I en hyggelig ejerforening udbydes denne 3 værelses lejlighed med parkering og med to gode regulære soveværelser, pænt køkken der for nyligt er moderniseret, badeværelse med separat brus og en god stue med plads til spisekrog og op­holds­af­de­ling/sofagruppe. Lejligheden fremtræder pæn og lys og ligger i en forening, hvor man hjælper hinanden og kommer hinanden ved i det omfang det ønskes.
Foreningen består af 6 lejligheder og har et gårdmiljø med grillplads, gode udendørs opbevaringsrum samt en charmerende opgang.
Beliggenheden fås ikke bedre. Du er kort sagt et stenkast fra det hele, og ligger på én af Hillerøds ældste og mest charmerende gader i et roligt kvarter uden trafikstøj.

Til lejligheden hører privat fælles parkering i gården samt et stort kælderrum på 14 kvm

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken