Fremvisning
Book en fremvisning

Nørrevoldgade 4C5000 Odense C

Ejerlejlighed

3/2 rum
131 m²
A2010
3.950.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
50006962
Boligareal
131 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
4
Byggeår
1960
Ombygget
2013
Energimærke
A2010
Altan/terrasse
Ja
Elevator
Ja
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.498 kr.
Pris/m²
30.153 kr.
Pris
3.950.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
200.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
21.519 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
17.289 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.631 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.464 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.294 kr./md.
Antal folkeskoler
32
Gns. klassekvotient
22,0

Unik lejlighed med fælles tagterrasse og egen parkering!

EDC Åløkken har fornøjelsen af at kunne præsentere Nørrevoldgade 4C.

På Nørrevoldgade har man nemlig en ret unik beliggenhed let tilbagetrukket fra Odense Havn, men i gåafstand til alle Havnens tilbud, hvorfor man vil få beliggenhed i et kvarter i en spændende udvikling. Odense Havn er nemlig under en rivende udvikling disse år som byens nye bo-kvarter og rekreative område. Her er både restauranter, havnebad, basketbaner, fod­bold­fa­brik­ken, minigolf, vandcykler og andre aktiviteter.

Derudover er der løbende markeder og andre aktiviteter. Grundet den korte afstand til vandet har man også fra den fantastiske tagterrasse på ejendommen, hvorfra der er elevator til, en fantastisk udsigt til vandet og resten af byen. Dette skal opleves på en fremvisning.

Til lejligheden er der brugsret til privat parkering lige foran boligen. Selve lejligheden har en god og stor entré med god plads til opbevaring af sko og overtøj. Et helt uundværligt rum. Videre fra entréen er lejlighedens hjerterum.

Det helt igennem fantastiske køkken-alrum og stue miljø med åbent køkken og ca. 4 meter højt til loftet. Dette rum er en ret unik oplevelse. Et flot køkken i mørke elementer med mange skabe til opbevaring og i åben forbindelse til stuen. En stue som helt ideelt kan indrettes som henholdsvis spisestue og tv-stue. Stuen får et flot lysindfald fra det store vinduesparti. Derfra er der adgang til pænt toilet.