Åbent hus
17. maj kl 11.00 - 13.00

Kongens Ege (lejl. 19) 2, 3. 78900 Randers C

Ejerlejlighed

4/3 rum
159 m²
A2010
6.075.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
89106055
Boligareal
159 m²
Rum/værelser
4/3
Byggeår
1968
Ombygget
1989
Energimærke
A2010
Altan/terrasse
Ja
Elevator
Ja
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
4.058 kr.
Pris/m²
38.208 kr.
Pris
6.075.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
305.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
33.025 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
26.358 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,9
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.637 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.081 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.104 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
20,9

Kongens Ege – eksklusiv liebha­ver­lej­lig­hed med enorme overdækkede altaner på ca. 36m2 og udsigt i særklasse

I det markante boligprojekt Kongens Ege udbydes denne elegante ejerlejlighed, hvor kvalitet, arkitektur og beliggenhed går op i en højere enhed. Her får man en boligoplevelse ud over det sædvanlige med store lyse opholdsrum, gennemtænkt indretning og to imponerende overdækkede altaner, som skaber et helt unikt udeliv året rundt.

Fra lejligheden opleves en udsigt i særklasse med panorama over byen, Randers Fjord og de naturskønne omgivelser. De store vinduespartier inviterer både lyset og udsigten helt ind i boligen og skaber en eksklusiv atmosfære.

Den ene altan er ca. 22m2 og den anden ca. 14m2. De to enorme overdækkede altaner fungerer som private loungeområder, og giver mulighed for at nyde både morgenkaffen, aftensolen og de rolige omgivelser i ugenerede rammer.

Boligens hjerte er det elegante køkken-alrum og stueområde i åben forbindelse, hvor lysindfald og rumfornemmelse går hånd i hånd. Lejligheden rummer desuden to gode værelser samt et ekstra multirum med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der – eksempelvis hjemmekontor, bibliotek eller tv-stue. Hertil kommer et eksklusivt badeværelse samt separat gæstetoilet, som understreger boligens høje komfortniveau.