Fremvisning
Book en fremvisning

Kløvermarken 2, Kisserup4300 Holbæk

Fritidsgrund

1.519 m²
350.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
43004500
Grundareal
1.519 m²
Liggetid
48 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
295 kr.
Prisudvikling
0,00 %
Pris
350.000 kr.
Ekskl. tilslutningsafgifter

Finansiering

Udbetaling
25.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
2.044 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
1.611 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.004 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.399 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.177 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
20,7

Nyudstykket fritidsgrund på ca. 1.519 kvm.

Køb din egen ”lille skov” / fritidsgrund på Kløvermarken i Kisserup.

Matriklen på Kløvermarken 2 er ikke fær­dig­ma­tri­ku­le­ret og der kan forekomme mindre afvigelse i grund­stør­rel­sen (brutto areal ca. 1.519 kvm., heraf anslået 57 kvm. vej areal). Sælger afholder naturligvis udgift til landmåleren.

På Kløvermarken 2 får du mulighed for at købe dit eget lille stykke skov/naturgrund. Her kan du nyde de skønne træer, fuglekvidder, rådyrene som er på hjemmebane og naturens ro. Grunden ligger op til at observere dyr og natur med en kop kaffe i hånden, hygge i en shelter ved en bålplads i skoven eller i et hyggeligt sommerhus. Da grunden endnu ikke er byggemodnet (omk. afholdes af køber), kan du selv bestemme hvordan sommerhuset skal placeres, og dermed hvilke træer du ønsker at fælde eller bevare – dvs. du kan indrette grunden stort set efter eget ønske.

Området består hovedsageligt af ældre sommerhuse med opvoksede haver. Vejene er små hvilket indbyder til langsom kørsel, og der er masser af muligheder for hyggelige gåture på veje og stier rundt i området og ned til vandet. Bl.a. kan du på 10 min gå til stranden, hvor der er toilet, fodboldbane og dejlig badebro. Alt dette ejes af Kisserupvangs ejerforening, hvilket vil sige alle grundejerne i fællesskab.

I Udby, der ligger 3 km væk, findes Daglig Brugsen med yderst fornuftige åbningstider, der er tank/el ladestander, så vel som skole, børnehave og ”Huset på Næsset”. Ønskes der flere muligheder, ligger Holbæk 15 km væk, med mange dag­lig­va­re­bu­tik­ker, butiksstrøg, cafeer og restauranter. Bla. en yderst an­be­fa­lel­ses­vær­dig fiskebutik på havnen. Skal det gå rigtig hurtigt med maden, ligger Tuse Næs Pizzabar i selve Kisserup, kun en km væk.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken