Åbent hus (kræver tilmelding)
18. maj kl 12.00 - 16.00

Odinvej 9, Holme8400 Ebeltoft

Sommerhus

5/4 rum
90 m²
4.098.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
84008062
Boligareal
90 m²
Vægtet areal
95 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
1.473 m²
Antal etager
1
Byggeår
1973
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.090 kr.
Pris/m²
43.137 kr.
Pris
4.098.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
205.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
22.709 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
18.066 kr.

Sommerhus med panoramaudsigt over Kattegat

På Odinvej 9 i attraktive Holme finder I dette gennemgribende renoverede og ind­flyt­nings­kla­re sommerhus, oprindeligt opført i 1973 og totalrenoveret i 2022. Huset er genopbygget på det eksisterende fundament med undtagelse af fundamentet ved kipbjælken, som er forstærket. I forbindelse med renoveringen er der bl.a. etableret nyt tag, nye yder- og indervægge, nye gulve, køkken og badeværelser m.m.
Boligen rummer 4 gode værelser, en hyggelig hems samt 2 badeværelser med gulvvarme, som sikrer høj komfort året rundt.
Sommerhusets store højdepunkt er den imponerende panoramaudsigt over Kattegat, som kan nydes både inde og ude. Fra den skønne træterrasse kan I slappe af til udsigten og lyden af havet – en helt særlig kvalitet.
Huset fremstår lyst og moderne med store vinduespartier, der trækker naturen helt ind i opholdsrummene. Brændeovnen skaber ekstra hygge på kølige dage og understreger den klassiske som­mer­hus­stem­ning.
Holme er et roligt og naturskønt område tæt på Ebeltoft med kort afstand til strand, skov, indkøb og hyggelige oplevelser.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken