Fremvisning
Book en fremvisning

Koldmose Kirkevej 109460 Brovst

Landejendom

7/5 rum
227 m²
C
2.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
94603144
Boligareal
227 m²
Vægtet areal
243 m²
Rum/værelser
7/5
Grundareal
4,46 ha
Byggeår
1880
Ombygget
1992
Energimærke
C
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.466 kr.
Pris/m²
9.033 kr.
Pris
2.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
110.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
11.962 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.545 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.805 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.109 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.041 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
19,1

Enestående landejendom – midt i naturens stilhed og med 4,5 ha. jord

Drømmer du om fred, ro og en hverdag omgivet af naturens skiftende årstider? Så byder denne helt særlige landejendom på noget ganske unikt. Her får du en sjældent udbudt mulighed for at bosætte dig fuldstændig ugenert midt i det naturskønne område omkring Tranum Enge – hvor stilheden kun brydes af fuglesang og synet af rådyr, harer og et rigt dyreliv lige uden for døren.

Ejendommen ligger smukt tilbagetrukket på en imponerende grund på hele 4,5 hektar og omkranset af åbne landskaber, enge og natur. Her er følelsen af privatliv total – uden nære naboer – og med en helt særlig ro, som kun få steder kan tilbyde. Det er den ideelle ramme for naturelskere, jægere, he­ste­in­ter­es­se­re­de eller blot for dem, der ønsker god plads og frihed i hverdagen.

Boligen fremstår charmerende og indbydende med sine 227 veldisponerede kvadratmeter, hvor klassisk landidyl går hånd i hånd med moderne komfort. De hvide facader, de fine bon­de­hus­vin­du­er og det røde tagstenstag skaber en autentisk og stemningsfuld helhed, der passer perfekt ind i de naturskønne omgivelser.