Fremvisning
Book en fremvisning

Bakkestjernevej 369800 Hjørring

Landejendom

7/5 rum
211 m²
D
4.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
98402690
Boligareal
211 m²
Vægtet areal
217 m²
Rum/værelser
7/5
Grundareal
2,92 ha
Byggeår
1986
Ombygget
2005
Energimærke
D
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.778 kr.
Pris/m²
21.636 kr.
Pris
4.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
235.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
25.373 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
20.152 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,2 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
16,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.692 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.063 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.245 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
20,0

Unik liebha­ve­re­jen­dom med egen sø, fredfyldt natur og sjælden beliggenhed ved Lønstrup

For enden af en blind vej, omgivet af et fredeligt som­mer­hu­s­om­rå­de og en helt særlig ro, finder man denne unikke liebha­ve­re­jen­dom på imponerende 29.218 m² grund med egen sø.
Her får man følelsen af at være langt væk fra hverdagens tempo - og samtidig bo tæt på både Lønstrups charmerende byliv og Hjørrings mange muligheder. Uanset om drømmen er en eksklusiv helårsbolig eller et fristed tæt på Vesterhavet.
Allerede ved ankomsten mærker man stemningen. Den store asfalterede gårdsplads, de velholdte omgivelser og den smukke hvide bygning med rødt tegltag skaber en klassisk og eksklusiv helhed.
Ejendommen byder på hele 211 velindrettede bo­lig­kva­drat­me­ter samt en fantastisk udestue på 39 m², der fungerer som et naturligt samlingspunkt året rundt. Hertil kommer en stor ladebygning på 200 m² med solcelleanlæg fra 2023, som bidrager til energieffektiv drift af ejendommen. Derudover er der en stor carport på 41 m² med plads til to store biler.
Boligen er indrettet med fokus på både familieliv og nærvær. Husets hjerte er det store køkken/alrum med Invita-køkken fra 2012 med elskuffer, god plads omkring spiseområdet og direkte forbindelse til den hyggelige udestue. Herfra er der udgang til den store sydvendte terrasse, hvor solen kan nydes langt ud på aftenen.