Åbent hus (kræver tilmelding)
13. maj kl 16.15 - 16.45

Køllegårdsvej 8A2730 Herlev

Rækkehus

3/2 rum
80 m²
F
3.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
27402947
Boligareal
80 m²
Vægtet areal
0 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
1.024 m²
Antal etager
1
Byggeår
1951
Ombygget
1966
Energimærke
F
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.890 kr.
Pris/m²
43.688 kr.
Pris
3.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
175.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
18.899 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
15.421 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.995 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.976 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.587 kr./md.
Antal folkeskoler
4
Gns. klassekvotient
21,4

Charmerende 80 kvm villalejlighed med to værelser og solrig terrasse

Denne velindrettede villalejlighed på 80 kvm byder på en lys og indbydende bolig med en god planløsning og en attraktiv beliggenhed i Herlev. Boligen fremstår i en klassisk og velholdt stil med store vinduespartier, der giver et flot lysindfald, og det åbne opholdsrum skaber en rar og imødekommende atmosfære. Her får man en bolig, der er ideel til både singlen, parret eller den lille familie, som ønsker overskuelige rammer kombineret med gode udearealer.
Indretningen rummer to gode værelser samt et lyst køkken i åben forbindelse med stuen, hvor der er god plads til både spiseafdeling og so­faar­ran­ge­ment. Fra stuen er der direkte udgang til en dejlig solrig terrasse, som indbyder til afslapning og hyggelige stunder med plads til blom­ster­kruk­ker, cafébord og loungemøbler. Badeværelset fremstår funktionelt med separat bruseniche, og boligen har generelt en praktisk indretning med god udnyttelse af kvadratmeterne.
Ejendommen ligger i et roligt og attraktivt område i Herlev med kort afstand til indkøb, offentlig transport og grønne områder. Her er nem adgang til både Herlev Bymidte, stationen og de større indfaldsveje, hvilket gør hverdagen let for pendlere. Området byder samtidig på gode fri­tids­mu­lig­he­der, skoler og dag­in­sti­tu­tio­ner, hvilket gør beliggenheden attraktiv for mange boligkøbere.