Åbent hus (kræver tilmelding)
18. maj kl 10.00 - 16.00

Havnevej 54970 Rødby

Rækkehus

4/4 rum
101 m²
D
575.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
49703008
Boligareal
101 m²
Vægtet areal
107 m²
Rum/værelser
4/4
Grundareal
395 m²
Antal etager
1
Byggeår
1947
Ombygget
1976
Energimærke
D
Liggetid
11 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.105 kr.
Pris/m²
5.374 kr.
Pris
575.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
30.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
3.178 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
2.519 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
17,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.274 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.482 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.416 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
20,8

Godt hus til den lille familie eller første gangs køber

Dette rækkehus udgør 101 m² bolig og fremstår både funktionel og indbydende.
I stueplan bydes du velkommen i en entré, der fører videre til en lys og indbydende opholdsstue samt et køkken i god forbindelse til op­holds­a­re­a­ler­ne. Herudover findes et regulært værelse, som med fordel kan anvendes som kontor, gæsteværelse eller ekstra soveværelse.
På 1. sal findes to gode og anvendelige værelser med fine in­dret­nings­mu­lig­he­der – oplagte som børneværelser, soveværelse eller hjem­me­ar­bejds­plads.
Boligen fremstår i pæn og ind­flyt­nings­klar stand med nye gulve, nyt badeværelse og nymalet.
Ejendommen er beliggende på en overskuelig grund på 395 m², som er let at holde og samtidig giver fine rammer for udeliv, terrassemiljø eller et mindre haveanlæg.
Alt i alt en bolig med en attraktiv kombination af funktionalitet, fleksibilitet og ud­vik­lings­po­ten­ti­a­le.

Når du køber en bolig gennem EDC, har du mulighed for at få en gratis flyt­te­for­sik­ring. Ønsker du denne, skal du sende en mail med "Ja tak" til flyt­te­for­sik­ring@gjensidige.dk