Åbent hus (kræver tilmelding)
25. maj kl 11.00 - 17.00

Adslevvej 248362 Hørning

Rækkehus

2/1 rum
71 m²
B
1.899.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
83610811
Boligareal
71 m²
Vægtet areal
0 m²
Rum/værelser
2/1
Antal etager
1
Byggeår
2010
Energimærke
B
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.214 kr.
Pris/m²
26.746 kr.
Pris
1.899.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
95.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
10.399 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
8.300 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.660 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.470 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.047 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
21,0

Lys og ind­flyt­nings­klar bolig med skøn beliggenhed

På Adslevvej 24 i Hørning finder I denne velindrettede og ind­flyt­nings­kla­re bolig, som byder på en lys og overskuelig bolig med en god planløsning og minimal ved­li­ge­hol­del­se, perfekt til både singlen, parret eller seniorerne, der ønsker en nem hverdag.

Boligens naturlige samlingspunkt er det store, åbne køkken-alrum og stue i ét, hvor de lyse materialer og den åbne indretning skaber en behagelig og indbydende atmosfære. De store vinduespartier giver et flot lysindfald og samtidig direkte adgang til den hyggelige terrasse.
Køkkenet fremstår enkelt og funktionelt med god skabsplads og en åben forbindelse til opholdsmiljøet, så madlavning og samvær nemt kan gå hånd i hånd.

Boligen rummer desuden et godt soveværelse med faste skabe samt et pænt badeværelse med separat bruseniche. Herudover får I et praktisk bryggers/entré med va­ske­fa­ci­li­te­ter og ekstra op­be­va­rings­plads.

Udendørs venter en overskuelig have med terrassemiljø, hvor solen og de rolige omgivelser kan nydes i private rammer. Til ejendommen hører også skur og gode par­ke­rings­for­hold.