Åbent hus (kræver tilmelding)
13. maj kl 10.00 - 16.00

Hf. Syvendehus 82730 Herlev

Sommerhus

2/1 rum
44 m²
1.295.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
27403016
Boligareal
44 m²
Vægtet areal
0 m²
Rum/værelser
2/1
Antal etager
1
Byggeår
1964
Liggetid
5 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
969 kr.
Pris/m²
29.432 kr.
Pris
1.295.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
65.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
7.191 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.849 kr.

Ha­ve­for­e­nin­gens måske hyggeligste hus

Velholdt og ind­flyt­nings­klar HF-bolig med en god og rolig beliggenhed på Syvendehus 8. Her får I en hyggelig bolig med et lyst og indbydende køkken-alrum, hvor vinduerne er udskiftet og bidrager til et flot lysindfald samt en behagelig atmosfære i hverdagen. Boligen fremstår velpasset og funktionel med en god udnyttelse af kvadratmeterne, og den opsatte varmepumpe sikrer både komfort og en energieffektiv opvarmning året rundt.

Indretningen er praktisk og hjemlig med gode opholdsrum, hvor køkken og alrum naturligt samler familien og skaber plads til både madlavning og samvær. Fra boligen er der udgang til en dejlig sydvendt have, som er solrig det meste af dagen og giver fine muligheder for afslapning, grillaftener og hyggelige stunder udendørs. Haven er nem at holde og indrettet med fokus på at kunne nyde udelivet i fredelige omgivelser.

Ejendommen er en del af en veletableret forening med et godt fællesskab og trygge rammer. Der medfølger andelsbevis på grunden, hvilket giver en attraktiv og overskuelig ejerform. Området byder på grønne omgivelser og kort afstand til hverdagens nødvendigheder, samtidig med at man bor roligt og ugeneret.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken