Fremvisning
Book en fremvisning

Ullasvej 6A, + 4B4654 Faxe Ladeplads

Sommerhus

4/3 rum
99 m²
2.690.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
46300418
Boligareal
99 m²
Vægtet areal
102 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.958 m²
Antal etager
1
Byggeår
1994
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.060 kr.
Pris/m²
26.373 kr.
Pris
2.690.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
135.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
14.956 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
11.897 kr.

Velholdt sommerhus med byggegrund – udbydes samlet med mulighed for særskilt køb

Nu udbydes dette velholdte sommerhus på Ullasvej 6A i Faxe Ladeplads – med en sjælden mulighed for samtidig at erhverve en tilhørende byggegrund på Ullasvej 4B. Begge dele sælges også separat hvis dette ønskes. Her får I både et ind­flyt­nings­klart fritidshus og ekstra muligheder for fremtiden, hvad enten drømmen er mere plads, investering eller nye byggeplaner.

Sommerhuset er opført i 1994 og fremstår velholdt med flere gode opdateringer, herunder nyt tag fra 2008. Boligen er indrettet med fokus på funktionalitet og hyggelige rammer til ferier og afslapning.

I bydes velkommen via et lille, praktisk bryggers med plads til hverdagens praktiske behov. Husets naturlige samlingspunkt er det store køkken-alrum med kogeø, hvor familie og gæster kan samles omkring madlavning og hyggelige stunder. Derudover rummer huset tre gode og anvendelige værelser, et stort badeværelse samt et ekstra gæstetoilet – en praktisk løsning når huset fyldes med familie og overnattende gæster.

Udendørs får I en grund på 954 m² med to skønne træterrasser, hvor solen kan nydes dagen igennem, samt flere gode skure med ekstra op­be­va­rings­plads.

Som en ekstra mulighed kan den ubebyggede byggegrund på 1.004 m² tilkøbes. Grunden har selvstændig matrikel, er ikke byggemodnet og kan bebygges med 10 % boligareal + evt. udhuse jf. lokalplan.