Åbent hus (kræver tilmelding)
18. maj kl 10.00 - 16.00

Myggefjed 25, Bredfjed4970 Rødby

Sommerhus

4/4 rum
110 m²
2.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
49703030
Boligareal
110 m²
Vægtet areal
110 m²
Rum/værelser
4/4
Grundareal
1.100 m²
Antal etager
1
Byggeår
2009
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.654 kr.
Pris/m²
19.955 kr.
Pris
2.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
110.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
12.120 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.580 kr.

Oplev den skønneste natur

Dette attraktive sommerhus er beliggende i det populære ferieområde Bredfjed, som er kendt for sin rolige atmosfære, naturskønne omgivelser og den korte afstand til vandet. Området er blandt sydkystens mest eftertragtede som­mer­hu­s­om­rå­der og byder på gode muligheder for både afslapning og oplevelser året rundt.
Fra ejendommen er der blot ca. 5 km til Rødby, hvor man finder gode ind­købs­mu­lig­he­der, caféer og daglige fornødenheder. Derudover er der kort afstand til fær­ge­for­bin­del­sen til Tyskland samt den kommende Femern Bælt-forbindelsen, som forventes at skabe endnu bedre forbindelser mellem Danmark og Tyskland.
En tur langs det naturskønne dige fører hurtigt til Lalandia Rødby, som tilbyder aktiviteter og faciliteter for hele familien. Her findes blandt andet badeland, wellness, sport­sak­ti­vi­te­ter, shopping samt flere hyggelige restauranter og caféer.
Sommerhuset er beliggende på en stor og ugeneret grund på 1.100 m² med god plads til både leg, afslapning og hyggelige sommeraftener på terrassen. Boligen rummer i alt 110 m² og fremstår lys og rummelig med en gennemtænkt planløsning.
Huset indeholder tre gode værelser, et stort og indbydende køkken-alrum i åben forbindelse med opholdsstuen, hvilket skaber et naturligt samlingspunkt for familie og gæster. Badeværelset er indrettet med jacuzzi, hvor man kan nyde afslappende stunder efter en dag ved stranden eller i naturen, og derudover findes et praktisk bryggers med god op­be­va­rings­plads.