Fremvisning
Book en fremvisning

Sandvejen 35390 Martofte

Sommerhus

3/2 rum
56 m²
2.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
53004939
Boligareal
56 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
1.533 m²
Antal etager
1
Byggeår
1950
Ombygget
1970
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.901 kr.
Pris/m²
48.125 kr.
Pris
2.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
135.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
14.930 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
11.854 kr.

Sommerhus i det smukke Martofte - Fynshoved

På Sandvejen 3 i Martofte finder du dette hyggelige og stemningsfulde sommerhus, smukt placeret i rolige og naturskønne omgivelser ved Korshavn på Fyns Hoved. Her bor du helt tæt på havet og den unikke natur, som området er kendt for – med åbne landskaber, kyst­stræk­nin­ger og gode muligheder for vandreture og na­tu­ro­p­le­vel­ser.

Sommerhuset fremstår klassisk og indbydende med sort træfacade og en hyggelig terrasse, hvor du kan nyde de lange sommeraftener i fredelige omgivelser. Indenfor byder boligen på et lyst og åbent opholdsrum, hvor stue, spiseplads og køkken er samlet i ét. De store vinduer giver et dejligt lysindfald og skaber en naturlig forbindelse mellem inde og ude.

Stuen er indrettet med plads til både afslapning og samvær, mens køkkenet er funktionelt og åbent, så man kan være sammen omkring madlavningen. Sommerhuset rummer flere gode værelser med plads til både familie og gæster samt et pænt og praktisk badeværelse.

Grunden omkring huset er naturpræget og ugeneret, hvilket giver en ægte som­mer­hus­stem­ning. Her er plads til afslapning, leg og hyggelige stunder i det fri – hvad enten det er på terrassen eller på små ture i området.

Beliggenheden ved Korshavn og Fyns Hoved giver adgang til nogle af Fyns smukkeste naturområder med både strand, kyst og havn i nærheden. Et ideelt fristed for dig, der ønsker ro, natur og ægte som­mer­hus­stem­ning.