Åbent hus (kræver tilmelding)
26. maj kl 13.00 - 16.00

Ranunkelvej 3, Østerskov5932 Humble

Sommerhus

4/3 rum
94 m²
995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
59004104
Boligareal
94 m²
Vægtet areal
91 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.203 m²
Antal etager
1
Byggeår
1983
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.105 kr.
Pris/m²
10.934 kr.
Pris
995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
50.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.588 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.420 kr.

Dejligt roligt beliggende sommerhus i Bukkemose

Sommerhuset på Ranunkelvej 3, er et charmerende A-hus beliggende i det naturskønne Bukkemose på det sydlige Langeland. Med et boligareal på 94 m² fordelt på 2 etager og 3 værelser, tilbyder dette fritidshus en ideel ramme for afslapning og hygge. Huset ligger for enden af en lille vej, hvilket sikrer fred og ro samt en følelse af privatliv. Det rummelige grundareal på 1203 m² giver rig mulighed for at nyde den smukke natur, der omgiver ejendommen, og det er ikke usædvanligt at dele området med det lokale vildt, som ofte besøger haven.

Beliggenheden er optimal for naturelskere og aktive familier. Den nærliggende Bukkemose Strand er kendt som et af Danmarks bedste snorkle-steder, og her finder I også en badebro, der gør det nemt at tage en dukkert i det klare vand. For gol­fen­tu­si­a­ster er Langelands Golf Klub kun en kort gåtur væk, hvor I kan nyde en runde golf i naturskønne omgivelser. Området byder også på gode fi­ske­mu­lig­he­der, både i havet, og ved Langelands Lystfiskersø, hvor der er rig mulighed for at fange aftensmaden.

Huset er perfekt til både afslapning og udendørs aktiviteter, og den om­kring­lig­gen­de natur indbyder til lange gåture gennem det smukke grønne landskab og dejlige strande. Når I har brug for at handle, er den hyggelige by Humble inden for kort køreafstand.