Fremvisning
Book en fremvisning

Klitvej 2, st. 118, Henne Strand6854 Henne

Sommerhus

2/1 rum
42 m²
1.398.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
68307012
Boligareal
42 m²
Vægtet areal
0 m²
Rum/værelser
2/1
Byggeår
1987
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.636 kr.
Pris/m²
33.286 kr.
Pris
1.398.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
70.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
7.753 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.215 kr.

Ferielejlighed beliggende midt i hjertet af Henne Strand.

Centralt beliggende ferielejlighed ved Henne Strand. Fe­ri­e­lej­lig­he­den fremstår pæn og ind­flyt­nings­klar. I komplekset findes der svømmehal, og der er fri adgang gennem medlemskabet af den meget velfungerende ejerforening.

Til lejligheden, der ligger i stueplan, hører en dejlig, solrig og sydvendt terrasse, hvorfra der er adgang til et lille redskabsrum.

Lejligheden ligger helt tæt på alle ind­købs­mu­lig­he­der, restauranter og Henne Strands hyggelige bymiljø. Det tager 2 minutter at gå ned til Vesterhavet. Mere centralt bliver det ikke i en af landets mest attraktive feriebyer.

Lejligheden er indrettet med en entré med plads til garderobe og masser af skabsplads, et soveværelse med to enkeltsenge samt et flisebelagt badeværelse med bruseniche.

Pæn køkkenafdeling i åben forbindelse til en hyggelig opholdsstue. Stuen er indrettet med spiseplads og sofaafdeling. Herfra er der udgang til ter­ras­se­mil­jø­et.

Lejligheden er begrænset udlejet. Kontakt os for nærmere info.

Et rigtig godt alternativ til et sommerhus, hvis du ikke vil bruge tiden på vedligehold, men blot nyde omgivelserne.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken