Fremvisning
Book en fremvisning

Hestehaven 236857 Blåvand

Sommerhus

4/3 rum
111 m²
3.450.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
68505419
Boligareal
111 m²
Vægtet areal
111 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.937 m²
Antal etager
1
Byggeår
1994
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.276 kr.
Pris/m²
31.081 kr.
Pris
3.450.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
175.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
19.142 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
15.350 kr.

Lyst og åbent sommerhus med naturgrund

Velkommen til Hestehaven 23 i Blåvand – et skønt, arkitekttegnet fritidshus af arkitekt Knud Riddersholm, beliggende på en stor, naturskøn grund på hele 1.937 m², hvor ro, privatliv og vestkystens unikke natur går op i en højere enhed.

Huset er opført i 1994 og rummer 111 veludnyttede kvadratmeter med en indbydende og lys atmosfære. Allerede ved ankomsten træder du ind i det rummelige køkken/alrum. Her får du både køkken og spiseplads i naturlig sammenhæng med det hyggelige sofaområde, hvilket skaber perfekte rammer for samvær med familie og venner.

Rummet imponerer med loft til kip og et stort vinduesparti, der lader lyset strømme ind og bringer naturen helt tæt på. Som en ekstra bonus finder du en charmerende hems, der kan bruges til leg, afslapning eller ekstra overnattende gæster.

Boligen byder desuden på tre gode soveværelser samt to badeværelser. Det ene badeværelse er udstyret med sauna og vaskemaskine.

Udendørs venter et dejligt terrasseområde, hvor solen kan nydes dagen lang, og hvor den om­kring­lig­gen­de natur danner en fredfyldt ramme om udelivet.

Her får du et klassisk og velholdt fritidshus i attraktive Blåvand – perfekt til både afslapning og gode ferieminder året rundt.

Ud­lej­nings­af­ta­le med Fe­rie­kom­pag­ni­et, forhør nærmere..

Vil du vide mere om boligen?