Fremvisning
Book en fremvisning

Skovbrynet 8, Toftum Bjg7600 Struer

Sommerhus

3/2 rum
65 m²
2.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
70504966
Boligareal
65 m²
Vægtet areal
92 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
489 m²
Antal etager
2
Byggeår
2005
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.712 kr.
Pris/m²
32.554 kr.
Pris
2.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
150.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
16.663 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
13.305 kr.

Udsigt, atmosfære og ferieidyl ved Limfjorden

Drømmer I om et sommerhus med en helt særlig beliggenhed, hvor natur, udsigt og ro går op i en højere enhed? Så byder Skovbrynet 8 i Toftum Bjerge på en sjælden mulighed. Her får I et flot og anderledes sommerhus med en fantastisk panoramaudsigt over Limfjorden – både fra huset, de store ter­ras­se­mil­jø­er og grunden omkring huset.
Sommerhuset ligger højt og naturskønt placeret på en 489 m² stor naturgrund, kun ca. 300 meter fra fjorden og den populære badestrand. Området er kendt for sin kuperede natur, smukke udsigter og ikke mindst de imponerende solnedgange over Limfjorden, som kan nydes fra terrassen året rundt.
Boligen fremstår lys og indbydende med en spændende arkitektur og store vinduespartier, der inviterer naturen og udsigten helt indenfor. Husets opholdsrum på øverste plan består af et hyggeligt køkken/alrum i åben forbindelse med stuen, hvor brændeovnen skaber varme og stemning på kølige dage. Herfra er der direkte udgang til den store, hævede terrasse, som nærmest fungerer som et ekstra opholdsrum i sommerhalvåret.
Planløsningen giver plads til både familien og gæsterne. I underetagen finder I et stort aktivitetsrum/stue med udgang til terrasse og have, to gode værelser samt to disponible rum, der i dag er indrettet som værelser. Hertil kommer teknikrum samt et lækkert badeværelse med bruseniche, spabad og sauna – perfekt til afslapning efter en dag ved vandet eller i naturen.