Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 15.00

Spovevej 30, Spøttrup Str8300 Odder

Sommerhus

3/2 rum
69 m²
7.950.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
83004903
Boligareal
69 m²
Vægtet areal
69 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
1.573 m²
Antal etager
1
Byggeår
1989
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
4.321 kr.
Pris/m²
115.217 kr.
Pris
7.950.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
400.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
43.639 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
34.993 kr.

Strand, udsigt og ro - sommerhus i første række i Hou

Drømmer du om et sommerhus i absolut første række til vandet? Her får du en sjælden mulighed for at eje et skønt fritidshus i Hou med en helt enestående beliggenhed - kun få skridt fra Kattegats klare vand og en børnevenlig sandstrand.
Sommerhuset er på 69 m² og ligger på en imponerende stor grund på hele 1.573 m², hvor du kan nyde pa­nora­maud­sig­ten over havet og den om­kring­lig­gen­de natur. Her er rammerne sat for afslapning, nærvær og uforglemmelige ferieminder.
Boligen byder på en rummelig entré, to gode værelser samt et stort badeværelse med bruseniche og plads til vaskemaskine. Husets hjerte er den lyse og indbydende stue i åben forbindelse med køkkenet, hvor brændeovnen skaber en hyggelig atmosfære året rundt. De store vinduespartier lukker lyset ind og giver en fantastisk fornemmelse af at have naturen og havet helt tæt på.
Derudover får du en dejlig udestue samt terrasse hele vejen rundt om huset, så du altid kan finde sol eller læ - perfekt til lange sommerdage og hyggelige aftener.
Hou er en charmerende og levende by i positiv udvikling med gode ind­købs­mu­lig­he­der og daglig busforbindelse til Odder. Havnen danner rammen om et hyggeligt miljø, der især summer af liv i sommerhalvåret. Her kan du nyde et godt måltid, få en is eller opleve den afslappede stemning - og for børnene er krabbefangst og legeplads et sikkert hit.