Fremvisning
Book en fremvisning

Ravnsvej 158585 Glesborg

Sommerhus

1/1 rum
44 m²
3.500.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
85801426
Boligareal
44 m²
Vægtet areal
33 m²
Rum/værelser
1/1
Grundareal
12.801 m²
Byggeår
1995
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
4.284 kr.
Pris/m²
106.061 kr.
Pris
3.500.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
175.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
19.271 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
15.312 kr.

Ravnsvej 15, Hgedal Strand

Unik sommerhusgrund i første række ved Hegedal Strand
Drømmer du om dit eget fristed tæt på havet? Denne usædvanligt skønne, lyngbevoksede sommerhusgrund ligger i første række med en betagende panoramaudsigt over vandet ved Hegedal Strand.
Her kan du nyde både solopgang og solnedgang over havet, slentre til en dejlig badestrand og opleve det smukke, åbne lynglandskab lige uden for døren. En helt særlig mulighed for at opføre dit eget drøm­me­som­mer­hus i naturskønne og fredelige omgivelser.
På grunden findes i dag to mindre hytter.
Grunden udgør i alt 12.801 m², hvoraf 11.485 m² er beliggende i strand­be­skyt­tel­ses­zo­nen. Den maksimale be­byg­gel­ses­pro­cent udgør derfor 15 % af det resterende areal på 1.316 m².
Ejendommen sælges via budrunde. Skriftligt tilbud skal afgives til EDC Fjellerup senest mandag den 15. juni 2026.
Budmateriale kan rekvireres hos EDC Fjellerup.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken