Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 09.00 - 17.00

Kimbrervej 189370 Hals

Sommerhus

4/3 rum
98 m²
1.145.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
93804150
Boligareal
98 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.256 m²
Byggeår
1991
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.247 kr.
Pris/m²
11.684 kr.
Pris
1.145.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
60.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.351 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.066 kr.

Kimbrervej 18, 9370 Hals

MODERNE SOMMERHUS MED GOD BELIGGENHED I HALS
Velholdt og indbydende sommerhus på attraktiv beliggenhed i Hals – tæt på både byliv og skøn badestrand. Her får I et charmerende fritidshus på 98 m², som løbende er tilbygget og renoveret med sans for både komfort og atmosfære.
Boligen byder på et stort soveværelse med god skabsplads og eget toilet samt yderligere to gode værelser, hvilket giver plads til både familie og gæster. Husets hjerte er det lyse og hyggelige opholdsmiljø med flotte fyrretræsgulve og trold­tekt­lof­ter, der skaber en varm og indbydende stemning. Køkken og badeværelse fremstår i nyere og velholdt stand.
Udendørs venter en stor grund med gode muligheder for afslapning, leg og hyggelige sommerdage. Til ejendommen hører desuden carport samt praktiske op­be­va­rings­mu­lig­he­der.
Beliggenheden er særdeles attraktiv med under 900 meter til en fantastisk badestrand og kort afstand til Hals by med hyggeligt havnemiljø, butikker, caféer og indkøb. Et oplagt sommerhus til jer, der ønsker en velholdt fritidsbolig tæt på både natur og byliv.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken