Åbent hus (kræver tilmelding)
26. maj kl 10.00 - 16.00

Malenesvej 10, Trend9670 Løgstør

Sommerhus

4/3 rum
74 m²
1.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
96705643
Boligareal
74 m²
Vægtet areal
79 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.114 m²
Antal etager
1
Byggeår
2001
Liggetid
18 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.109 kr.
Pris/m²
15.127 kr.
Pris
1.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
60.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.669 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.274 kr.

Hyggeligt og velholdt sommerhus tæt på Limfjorden

På Malenesvej 10 får I et hyggeligt og velholdt sommerhus, hvor rammerne er skabt til afslapning, nærvær og gode stunder med familie og venner. Her er fokus på hygge og samvær – både inde og ude.
Sommerhuset er opført i 2001 og fremstår særdeles velholdt og indbydende. Hjemmets naturlige samlingspunkt er det hyggelige køkkenalrum, hvor der er plads til både madlavning, brætspil og lange feriemiddage i godt selskab.
Boligen byder på 3 gode værelser samt et pænt badeværelse med bruseniche og gulvvarme, som sikrer ekstra komfort året rundt.
Udendørs venter en hyggelig have med plads til leg, afslapning og feriestemning. Den overdækkede terrasse giver mulighed for at nyde de lange sommeraftener i læ, mens vildmarksbadet skaber de perfekte rammer for afslapning under åben himmel – uanset årstid.
Derudover får I både et praktisk skur samt overdækket brændeskur med god plads til opbevaring.
Sommerhuset ligger i et attraktivt område tæt på Limfjorden, hvor der er rig mulighed for strandture, badning og na­tu­ro­p­le­vel­ser. I er samtidig kun en kort køretur fra Rønbjerg Feriecenter med aktiviteter for hele familien samt Løgstør med hyggeligt havnemiljø, caféer og butikker. Til dagligdagens indkøb ligger Dagli’Brugsen i Overlade også tæt på.
Et ind­flyt­nings­klart sommerhus med masser af charme og en skøn atmosfære – perfekt til jer, der søger et fristed med fokus på hygge og samvær.