Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 10.00 - 14.00

Vestre Paradisvej 61, "Paradiskvarteret"2840 Holte

Villa

7/4 rum
138 m²
D
9.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
29106552
Boligareal
138 m²
Vægtet areal
147 m²
Rum/værelser
7/4
Grundareal
692 m²
Antal etager
1
Byggeår
1958
Ombygget
2012
Energimærke
D
Liggetid
12 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
7.166 kr.
Pris/m²
64.592 kr.
Pris
9.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
475.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
51.631 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
42.313 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.880 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.990 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.150 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
21,8

Rummelig villa med plads til hele familien i Holte

Velkommen til Vestre Paradisvej 61, en indbydende villa, der tilbyder en perfekt ramme for familielivet. Boligen strækker sig over 138 m² og rummer 4 soveværelser, en lys stue samt et funktionelt køkken med spiseplads, hvor familiehygge kan blomstre. Med to badeværelser er der gode faciliteter til både hverdag og gæster.

Udenfor finder du en dejlig terrasse, ideel til sommerens grillfester og afslapning i solen. Derudover er der et praktisk værksted, som giver mulighed for kreative projekter eller opbevaring. Beliggende i et roligt og naturskønt område, er denne villa det perfekte valg for dem, der ønsker at kombinere fredelige omgivelser med nærhed til byens liv.

Kontakt Lars Zola-Honoré fra EDC Holte på 45202070 for en fremvisning og oplev denne fantastiske bolig. Besøg også vores hjemmeside for mere information:

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken