Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 09.00 - 17.00

Brovangsvej 35, Skibstrup3140 Ålsgårde

Villa

4/3 rum
108 m²
A2020
4.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
30006796
Boligareal
108 m²
Vægtet areal
112 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
344 m²
Antal etager
1
Byggeår
2020
Energimærke
A2020
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.052 kr.
Pris/m²
40.134 kr.
Pris
4.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
225.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
24.276 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
19.453 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,8 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.708 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
0 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.985 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
21,8

Attraktivt halvt dobbelthus bygget i 2020

Attraktivt beliggende på en stille og rolig vej findes dette flotte og fuldstændig ind­flyt­nings­kla­re halve dobbelthus bygget af Huscompagniet i 2020. Boligen har som tilvalg fået hele 3 gode soveværelser, opgraderet køkken samt gulve, sat hegn hele vejen rundt om fliseterrassen og meget mere. Derfor fremstår huset i dag helt klar til indflytning.
Boligen indeholder: Rummeligt kombineret bryggers og entré. Derfra er der indgang til et skønt og lyst køkken alrum med god plads til både spiseafdeling og tv-afdeling samt direkte udgang til en skøn og ved­li­ge­hol­del­ses­nem have både med fliseterrasse og græsplæne. Fra stuen er der indgang til husets 3 gode soveværelser samt et flot fli­se­ba­de­væ­rel­se. Der er mulighed for at åbne stuen yderligere op ved at fjerne væggen til det ene soveværelse. I hele boligen er der zoneopdelt gulvvarme, kombineret med gen­vin­dings­sy­stem. Til boligen er der også bygget carport og skur.
rapporterne foreligger uden betydelige bemærkninger, hvilket understreger boligens fremragende stand.