Fremvisning
Book en fremvisning

Solbjergvej 43200 Helsinge

Villa

6/4 rum
164 m²
B
4.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
34011774
Boligareal
164 m²
Vægtet areal
159 m²
Rum/værelser
6/4
Grundareal
14.290 m²
Byggeår
1880
Ombygget
1990
Energimærke
B
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.509 kr.
Pris/m²
31.415 kr.
Pris
4.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
250.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
26.989 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
21.669 kr.

Grundskyldspromille
11,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.324 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.730 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.350 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
20,4

Rummelig landvilla med mange muligheder

Drømmer I om en rummelig landvilla med masser af plads både inde og ude? På Solbjergvej 4 i Helsinge finder I denne indbydende ejendom, der kombinerer landlig stemning med en praktisk og lettilgængelig beliggenhed.
Villaen fremstår særdeles rummelig og giver ideelle rammer for både familieliv og hjemmearbejde. Her er god plads til at indrette sig efter behov – hvad enten det er store opholdsrum, flere værelser eller fleksible løsninger til hverdagen.
Til ejendommen hører en stor og anvendelig driftsbygning med rulleport, som åbner op for et væld af muligheder. Bygningen er oplagt til værksted, hob­by­ak­ti­vi­te­ter eller kon­tor­fa­ci­li­te­ter, og med eget badeværelse er der optimale forhold for både erhverv og fritidsbrug.
Den 1,4 hektar store grund giver masser af plads til udeliv, dyrehold eller pladskrævende interesser. Samtidig sikrer placeringen ud til en større vej nem adgang og gode forbindelser til Helsinge og de om­kring­lig­gen­de byer – ideelt for jer, der ønsker kombinationen af landliv og tilgængelighed.
Ejendommen er desuden opdateret med varmepumpe og 18 kW solcelleanlæg, hvilket bidrager til en energieffektiv bolig med fokus på fremtidens behov.