Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 14.00 - 14.45

Parcelvej 4, Asserbo3360 Liseleje

Villa

3/2 rum
75 m²
E
1.595.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
33805227
Boligareal
75 m²
Vægtet areal
65 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
421 m²
Antal etager
1
Byggeår
1942
Energimærke
E
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.166 kr.
Pris/m²
24.538 kr.
Pris
1.595.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
80.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.671 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.940 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,9
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.192 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.159 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.292 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
20,5

Charmerende og ind­flyt­nings­klar bolig i eftertragtede Asserbo – tæt på strand, skov og sommerliv

Parcelvej 4 er en sjælden mulighed for at sikre sig en hyggelig og overskuelig bolig i et af Nordsjællands mest populære områder – perfekt som helårsbolig, fritidshus eller fleksibel base tæt på naturen.

Boligen rummer i alt 75 m² fordelt på et hovedhus (46 m²) og en velindrettet beboelsesvogn (29 m²). Her får du en smart planløsning, der udnytter hver kvadratmeter optimalt – ideel til par, den lille familie eller som en attraktiv investering. Grunden på 421 m² er nem at holde og samtidig stor nok til at skabe din egen private oase. Haven indbyder til lange sommeraftener med grill, afslapning i solen og hyggelige stunder med familie og venner.

Indenfor mødes du af et lyst opholdsrum med åbent køkken i forbindelse med stuen. Brændeovnen skaber en varm og stemningsfuld ramme, mens varmepumpen sikrer komfort året rundt. Badeværelset er funktionelt indrettet, og boligen fremstår generelt velholdt med gode, praktiske løsninger.
Den tilhørende beboelsesvogn er en stor bonus med entré/bryggers, toilet, rummeligt soveværelse og eget badeværelse med bruseafsnit – perfekt til gæster, teenagere eller hjemmearbejde. Hele boligen er renoveret inden for de seneste år og fremstår klar til indflytning.