Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 17.00

Birkebakken 163400 Hillerød

Villa

4/3 rum
108 m²
D
5.345.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
34012377
Boligareal
108 m²
Kælder
50 m²
Vægtet areal
134 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
802 m²
Antal etager
1
Byggeår
1963
Energimærke
D
Liggetid
9 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.272 kr.
Pris/m²
39.888 kr.
Pris
5.345.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
270.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
28.857 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
23.160 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
6,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.770 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.056 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.097 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
20,4

Familievenlig villa med skøn udsigt i Hillerød

Oplev denne dejlige villa på Birkebakken 16, hvor der er plads til hele familien. Beliggende i det attraktive Selskov-kvarter, nyder du en fantastisk udsigt over kvarterets tage, som skaber en følelse af ro og velvære.

Boligen byder på 108 m², der er optimalt udnyttet med tre værelser og en lys stue, der indbyder til samvær og hygge. Med et badeværelse og to toiletter er der rigeligt med faciliteter til hverdagen. Den praktiske kælder giver ekstra plads til opbevaring eller kreative projekter, så du kan tilpasse hjemmet til dine ønsker. Huset er i ekstremt velholdt stand, hvilket gør det til en ideel ramme for at skabe nye minder.

Her kan I flytte ind og straks begynde at nyde livet i jeres nye hjem. Dette er en fantastisk mulighed for at investere i et hjem, hvor livskvalitet og nærhed til naturen går hånd i hånd. Velkommen hjem!

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken