Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 13.20 - 13.50

Kongevejen 34A3480 Fredensborg

Villa

5/3 rum
128 m²
F
3.895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
35303204
Boligareal
128 m²
Kælder
65 m²
Vægtet areal
157 m²
Rum/værelser
5/3
Grundareal
773 m²
Antal etager
1
Byggeår
1963
Ombygget
1976
Energimærke
F
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
4.244 kr.
Pris/m²
24.809 kr.
Pris
3.895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
195.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
21.053 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
16.951 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,3
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.172 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.544 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.975 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
22,2

Solid murstensvilla med gode muligheder - oplagt som førstegangskøb

Velkommen til Kongevejen 34A i Fredensborg – en solid murstensvilla med masser af muligheder for jer, der ønsker at skabe et hyggeligt hjem i attraktive omgivelser.

Her får I en klassisk villa med en god og funktionel indretning samt et stærkt udgangspunkt for at sætte jeres eget præg på boligen. Huset henvender sig særligt til førs­te­gangs­kø­be­re, den lille familie eller parret, der ønsker mere plads og have.
Ejendommen fremstår solid og velbygget med de kvaliteter, man forbinder med de traditionelle mur­stensvil­la­er. Boligen byder på en hyggelig atmosfære og gode rammer for hverdagen – både inde og ude.

Beliggenheden i Fredensborg giver jer kort afstand til hverdagens nødvendigheder såsom indkøb, skole, institutioner og offentlig transport, samtidig med at I er tæt på natur og de hyggelige omgivelser, byen er kendt for.
Her får I en bolig med et godt potentiale og muligheden for at skabe et hjem, der kan udvikle sig sammen med jeres behov.

Fremhævede kvaliteter
· Solid murstensvilla
· God starterbolig