Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 12.00 - 12.30

Brillantvej 54040 Jyllinge

Villa

4/3 rum
175 m²
D
4.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
40403369
Boligareal
175 m²
Kælder
116 m²
Vægtet areal
233 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
1.007 m²
Antal etager
1
Byggeår
1975
Ombygget
2003
Energimærke
D
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.741 kr.
Pris/m²
20.150 kr.
Pris
4.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
235.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
25.373 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
20.411 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,2 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.209 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.327 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.227 kr./md.
Antal folkeskoler
17
Gns. klassekvotient
20,9

Villa med mange muligheder i roligt kvarter

Brillantvej 5 i Jyllinge er en indbydende villa, der kombinerer rummelighed med en fantastisk beliggenhed. Med et boligareal på 175 m² og 3 værelser er der rigelig plads til både familieliv og gæster. Boligen byder på en stor, åben stue med loft til kip i en del af rummet, hvilket skaber en lys og luftig atmosfære, der indbyder til både afslapning og samvær. Der er to badeværelser i huset, hvilket giver en oplagt mulighed for at etablere en børne- eller ung­doms­af­de­ling, så alle fa­mi­lie­med­lem­mer har deres eget rum og privatliv. Hertil kommer et kælderareal på 116 m², og derudover en 33 m² stor garage, ligeledes i kælderen. Denne garage har mange muligheder og kan nemt tilpasses til opbevaring, værksted eller hobbyrum, afhængigt af familiens behov.

Villaen er placeret på en stor grund på 1007 m², der indbyder til udendørs aktiviteter og afslapning. Haven er en sand oase, hvor man kan nyde de lange sommeraftener, mens børnene leger frit. Der er også rig mulighed for at etablere en køkkenhave eller blot nyde en stille stund på terrassen med udsigt til den velplejede have.