Åbent hus (kræver tilmelding)
25. maj kl 14.00 - 14.30

Valmuevænget 6, Vester Såby4330 Hvalsø

Villa

6/4 rum
189 m²
C
3.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
43306461
Boligareal
189 m²
Vægtet areal
187 m²
Rum/værelser
6/4
Grundareal
781 m²
Antal etager
2
Byggeår
1973
Energimærke
C
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.468 kr.
Pris/m²
17.086 kr.
Pris
3.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
160.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
17.372 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
13.932 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.816 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.586 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.061 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
21,2

Ind­flyt­nings­klar 1,5 plansvilla på 189 kvm.

Rigtig pæn og velholdt 1,5 plans villa på 189 kvadratmeter. Her er bl.a. 2 badeværelser med gulvvarme fra 2011, nyere lyst køkken fra ca. 2014, døre og vinduer er skiftet i 2011. Her er plads til den store børnefamilie der ønsker plads til at udfolde sig.

Indeholder: Stor stue med store vinduer som giver godt lysindfald samt udgang til terrassen. Åben forbindelse til nyere køkken med god skabsplads. 2 nyere badeværelser i samme stil med gulvvarme. Værelse og 2 værelser som er åbnet op – er der behov for 2 separate værelser kan der opsættes en væg igen. Store entre som nærmest føles som hall. Pænt bryggers med gulvvarme. 1. sal byder på stort værelse med sil­de­bens­par­ket – her kunne blive et lækker masterbedroom, spille/legerum eller hvad fantasien ellers måtte være til. Et mindre rum til opbevaring. Soveværelse med tilhørende rum (evt. walk-in closet). Udenfor er en rummelig indkørsel til flere biler, carport med værksted. Her er solrig, sydvestvendt terrasse. Haven er nem da her er mest plæne, men her er også flere bærbuske og frugttræer. Bl.a. Blåbær, æbler, kirsebær, hindbær og stikkelsbær.