Fremvisning
Book en fremvisning

Skyttemarksvej 794700 Næstved

Villa

4/3 rum
133 m²
D
2.395.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
47115609
Boligareal
133 m²
Vægtet areal
132 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
444 m²
Antal etager
1
Byggeår
1929
Ombygget
2003
Energimærke
D
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.979 kr.
Pris/m²
18.144 kr.
Pris
2.395.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
120.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
13.091 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
10.537 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.773 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.536 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.059 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
20,6

Ind­flyt­nings­klar mu­re­mester­vil­la tæt på centrum

På Skyttemarksvej 79 finder du denne hyggelige og løbende moderniserede villa på 133 m², beliggende på en overskuelig grund på 444 m². Ejendommen er opført i 1929 og byder på en god kombination af klassisk charme og moderne opdateringer – perfekt til familien eller parret, der ønsker en central beliggenhed tæt på både station og byliv.
Boligen opvarmes med fjernvarme og fremstår indbydende med flere nyere forbedringer, herunder delvist nyere gulve, nyt køkken samt et moderne badeværelse.
Indretningen byder i stueplan på en entré med adgang til både spisestue og opholdsstue, som ligger i åben forbindelse og skaber et lyst og rummeligt opholdsmiljø. Fra spisestuen er der direkte adgang til et nyere og rummeligt køkken med god skabs- og arbejdsplads. Herudover rummer stueplan et soveværelse samt et gæstetoilet.
På førstesalen finder du et stort badeværelse samt et rummeligt soveværelse, som tidligere har været opdelt i to værelser og derfor giver mulighed for fleksibel indretning efter behov. Fra reposen er der desuden udgang til en skøn tagterrasse på ca. 15 m², hvor solen kan nydes i private omgivelser.