Åbent hus (kræver tilmelding)
24. maj kl 10.00 - 16.00

Trekanten 624700 Næstved

Villa

4/3 rum
110 m²
D
1.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
47115380
Boligareal
110 m²
Kælder
30 m²
Vægtet areal
126 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
647 m²
Antal etager
1
Byggeår
1950
Ombygget
1965
Energimærke
D
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.964 kr.
Pris/m²
15.833 kr.
Pris
1.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
100.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
10.937 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
8.802 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.773 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.536 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.059 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
20,6

Hyggelig familievilla på lukket vej med skøn have

På en rolig og lukket vej i et attraktivt område i Næstved finder I denne velholdte villa med en god og funktionel indretning – perfekt til familien, der ønsker både hyggelige opholdsrum, en overskuelig have og en central beliggenhed tæt på hverdagens nødvendigheder.
Boligen er opført i 1950 og rummer 110 veludnyttede bo­lig­kva­drat­me­ter samt yderligere 30 kvm kælder. Huset ligger på en 647 kvm stor grund med en dejlig lukket have, der er nem at holde og samtidig giver gode muligheder for både leg, afslapning og hyggelige stunder på terrassen.
I stueplan bydes man velkommen i entréen, hvorfra der er adgang til husets badeværelse, et funktionelt køkken, to gode værelser samt en rummelig og lys stue med plads til både spiseafdeling og so­faar­ran­ge­ment. Fra stuen er der videre adgang til den hyggelige udestue, som forlænger sæsonen og skaber et ekstra opholdsrum med udsigt til haven.
På førstesalen finder I yderligere to værelser, som kan anvendes til børneværelser, kontor eller hobbyrum alt efter behov.
Kælderen byder på to disponible rum samt et praktisk vaskerum med gode op­be­va­rings­mu­lig­he­der.